La Lorraine, TAŞPAKON 2017 Ana Sponsoru

La Lorraine Bakery Group olarak, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ile Ana Sponsorluk anlaşması yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON), Türkiye’de aşçılık ve pastacılık sanatının, aşçısının ve pastacısının, gelişmesine katkı sağlamak, ülke mutfağımıza ve yöresel mutfaklarımıza ait değerleri günümüz yaşam standartlarına uygun bir hale getirip koruma altına almak, ülkemizdeki aşçılar ve pastacılar arasında mesleki ve sosyal dayanışmayı artırmak, hizmet konuları doğrultusunda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlarla işbiriliği yapmak ve destek olmak amacı ile bugün 7 bölgede 7 federasyon ve 51 vilayette 51 dernek ile faaliyetlerine devam etmektedir.
TAŞPAKON aynı zamanda sağlıklı beslenme, organik tarım, hijyen ve gıda güvenliğinin korunması gibi konularda çalışan sivil toplum örgütleri ve insan sağlığına direk risk oluşturan genetiği değiştirilmiş gıdaların kullanmasına karşı çıkan platformlar ile işbirliği içinde bulunmakta ve bu konular ile ilgili çalışmalara devamlı olarak iştirak edip destek vermektedir. TAŞPAKON aşçının ve pastacının asli görevi olan pişirme ve sunum işi dışında geniş bir bakış açısı ile kendi alanını ilgilendiren tüm diğer sosyal kollarda da görev almakta ve bu misyonu daima taşımaktadır.

Aşçılarımız ve Pastacılarımız dünya platformlarında pratik beceri yanında; bildiği yabancı diller, yöneticilik vasıfları, beslenme ve gıda teknolojisi ile ilgili teorik bilgiler ve sosyal yaşam gibi konularda da kendini ve ülkemizi temsil edecek özelliklere sahip olmalıdır. Bu ancak teorik ve pratik bilgileri gerçeğe uygun harmanlayarak doğru bir eğitim programı uygulayan kurum ve kuruluşlarda eğitim almış aşçıların ve pastacıların çoğalması ile mümkün olacaktır. Bu nedenle TAŞPAKON’un en önemli amaçlarından birisi de aşçılık ve pastacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar ile iş birliği içinde olmak, karşılıksız desteklemek ve bu kurum ve kuruluşların sayısının ve kalitesinin arttırılması için gerekli atılımlarda bulunmaktır.

Yenilikçi ve atılımcı bir düşünce ile Aşçılık ve Pastacılık Sanatı’ na hizmet etmek için gönülden ve karşılıksız çalışan aşçıların ve pastacıların birbirleri ile buluştuğu TAŞPAKON koyduğu hedeflerde ve amaçlarda sapmadan ve yılmadan çalışmaya devam etmektedir.

http://www.taspakon.org.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir